EventPhotoWordPress.com site

BACK TO GROOVE vol.4 – warsztaty taneczne [fotorelacja]

Fotorelacja z warsztatów tanecznych

10 marca 2011r odbyła się kolejna impreza z cyklu BACK TO GROOVE – dance workshops organizowana przez: GRUPA SKŁAD ŁÓDŹ. Czyste kompendium wiedzy z zakresu ruchu pospolicie zwanego tańcem , klarowna esencja praktyczno – teoretyczna.

Była to unikatowa możliwość w skali naszego kraju uczestniczenia w sześciogodzinnym studium formy tanecznej której głównym wykładowcą oraz bohaterem wieczoru był Moncell Durden “iLL Kozby” (USA). Dwa słowa o prowadzącym warsztaty :

Choreograf, nauczyciel, tancerz, wykładowca. Tańca uczył się od najlepszych – Dona Campbella i Electric Boogaloos – twórców lockingu, prekursorów poppingu oraz boogaloo. Zaczynał w 1988 roku występując u boku takich gwiazd jak Surface, Sweet T., Kid n’ Play, Kwame’, MC Hammer, Crystal Waters, Notorious BIG. W 1998 roku, na zaproszenie Budda Stretch’a, dołączył do ekipy Mop-Top Crew. Jako członek tej grupy występował m.in. z Mariah Carey, dla której zespół pracował blisko 10 lat, przygotowując choreografie i towarzysząc jej działaniom artystycznym, z Willem Smith’em (Men in Black). Trenował i występował również z członkami legendarnych grup Lockers, the Electric Boogaloos oraz zespołem hip-hop theatre Rennie Harris Puremovement.

Działając na polu edukacji, zawsze sięga do korzeni kultury hip-hop. W swoich badaniach nad źródłami tańca ulicznego w Stanach Zjednoczonych, sięga aż do korzeni afrykańskich. Poza prowadzeniem warsztatów i zajęć na całym świecie, Moncell był również starszym wykładowcą tańca i kultury hip-hop na University of the Arts w Filadelfii, wykładowcą na Drexel University i The School at Jacob’s Pillow. Rozpoczął właśnie studia antropologii tańca. Jest przedstawicielem USA w UNESCO w programie kultura Hip-Hop – Dziedzictwo Narodowe Stanów Zjednoczonych. Obecnie opracowuje międzynarodowy program szkolenia instruktorów z zakresu kultury hip-hop.

Głównymi zagadnieniami BACK TO GROOVE vol.4 były :
locking
hip-hop foundations+choreo
vernacular (authentic) jazz dance

Kurs ten pokazał wspaniałą interakcję między uczestnikami a instruktorem. Clue programu była nauka (zgłębienie) właściwych technik tanecznych oraz poszerzenie świadomości poprawnego odbierania muzyki przez pryzmat ruchu scenicznego. Muzyka to nie tylko bit , to również szereg innych częstotliwości przenikających całą przestrzeń sali prób i nie tylko.

Uczestnikom można pogratulować kondycji , sześć godzinek na deskach… To był bardzo pracowity oraz owocny wieczór – ciekawa możliwość fotografowania tańca oraz tancerzy “od kuchni” . Opiekunami projektu były dwie osoby :

Agnieszka Łuczyńska – Od 2005 roku współtworzy SKŁAD, działając na polu artystycznym, pedagogicznym i animacji kultury. Tancerka, pedagog, choreograf. Absolwentka Politechniki Łódzkiej oraz kaliskiego Studium Kształcenia Animatorów Kultury na specjalizacji Taniec Współczesny.

Radosław Stępniak – Założyciel grupy SKŁaD. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne. Instruktor tańca współczesnego , wykładowca , animator kultury szeroko pojętej oraz tancerz i choreograf.

Przydatny link :

BACK TO GROOVE vol.4 : YouTube (audio video version)

Moncell Durden – Facebook

Jako główne źródło informacji wykorzystałem witryne www.grupasklad.pl
Dziękuję i pozdrawiam

Zapraszam na serię zdjęć z wydarzenia:

This slideshow requires JavaScript.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s