EventPhotoWordPress.com site

Koncert Karbido Music4Buildings-VOL.05 Grohman Villa Live

Fotorelacja z eventu muzycznego

W dniu 28 maja 2011 roku w ramach X Festiwalu Otwarta Wystawa na terenie Art. Strefy w Łodzi (ŁSSE S.A) a dokładnie w Willi Grohmana przy ul. Ks. Tymienieckiego 22/24 gdzie mieści się Muzeum Książki Artystycznej odbył się występ grupy muzycznej KARBIDO.

Karbido to polska eksperymentalna grupa muzyczna i interdyscyplinarna. Zespół charakteryzuje się otwartą strukturą personalną, zmienną w zależności od charakteru danej realizacji – również w obrębie instrumentarium. Pisząc wprost jest to projekt artystyczny ktorego orężem jest szeroko pojęty dźwięk odpowiednio wysublimowany i zaaranżowany na potrzeby konkretnego spektaklu – występu. Grupa wystąpiła w składzie : Igor Gawlikowski-gitara, Tomasz Sikora-elektronika, Jakub Kwaśniewski-perkusja, Maot-gitara basowa oraz gościnnie Dariusz Adryańczyk-gitara.

Najbardziej znane dzieła Karbido :
– spektakl audio p.t. Stolik – koncert grany na drewnianym, elektroakustycznym stole własnego autorstwa
Katastrofa LZ 129 Hindenburg − słuchowisko radiowe na żywo (z udziałem publiczności) zrealizowane w stylu produkcji Orsona Wellsa

Znakomity muzyczny performance

Tematem głównym niekonwencjonalnego performance-u była WILLA GROHMANA I TYPO-ORCHESTRA : Music4Buildings – VOL.05 Grohman Villa Live. Było to bardzo rzadkie na skalę światową wykorzystanie XIX-wiecznego budynku jako dodatkowego instrumentarium. Willa Grohmana a dokładnie mieszczący się w piwnicach czynny odrestaurowany warsztat drukarski z rozmaitymi maszynami typograficznymi i prasami drukarskimi został nagłośniony. Dźwięk był przekazywany na górę do sali balowej gdzie został odpowiednio zmixowany i wyemitowany jako motyw przewodni poszczególnych utworów muzycznych. Zespół wykorzystał również uprzednio przygotowane sample (próbki dźwiękowe zapętlone) z tego samego parku maszyn drukarskich.

 Niesamowite doznania muzyczne zostały przyprawione magią miejsca w którym koncert się odbywał , całość komponowała się idealnie. Zaryzykuje stwierdzenie że publiczność tego wieczora wysłuchała kawał dobrego “postindustrialnego rocka” w szlachetnym wydaniu. Wspaniałe miejsce , wspaniała impreza. Swietna promocja naszego miasta. Bardzo trudne warunki do fotografowania, zdjęcia “wyszły” średnio dobrze…

Karbido – facebook site

Zapraszam na fotorelację z wydarzenia:

This slideshow requires JavaScript.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s