EventPhotoWordPress.com site

Michał Urbaniak – Empik Manufaktura Łódź 2011

Michał Urbaniak – spotkanie w Empik-u

Wydarzenie miało miejsce 03 grudnia 2011r w Empik-u Manufaktura Łódź. Michał Urbaniak, światowej sławy jazzman oraz Andrzej Makowiecki, autor biografii “Ja, Urbanator” wzięli udział w spotkaniu promującym książkę.

Michał Urbaniak (ur. 22 stycznia 1943 w Warszawie) – polski muzyk jazzowy i kompozytor, grający głównie na skrzypcach i saksofonie. Współtwórca tzw. polskiej szkoły jazzu. Były mąż wokalistki Urszuli Dudziak, ojciec piosenkarki Miki Urbaniak. Jest ambasadorem Łodzi w staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Urbaniak dorastał i kształcił się w liceum muzycznym w Łodzi. Tam także odbyły się jego pierwsze koncerty (w klubie Pod Siódemkami). Michał zyskał uznanie czołowych amerykańskich jazzmanów z którymi miał przyjemność współpracować, W 1985 uczestniczył w sesji nagraniowej z Milesem Davisem do płyty Tutu.

Andrzej Makowiecki – (ur. 5 sierpnia 1938 roku w Warszawie) – polski pisarz, reporter, podróżnik, scenarzysta, dawniej trębacz jazzowy w zespole Tiger Rag, od 1949 roku związany z Łodzią.Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Łodzi. W 1968 roku ukończył studia na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Autor głośnych powieści, m.in.: Powrót Wabiszczura (film z muzyką Czesława Niemena).

Przydatne linki:

 Michał Urbaniak – Facebook site

Michał Urbaniak – Youtube channel

Michał Urbaniak – Myspace site

 Lodz City – Wikipedia site

 
Zdjęcia z eventu (fotografia eventowa) :

This slideshow requires JavaScript.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s